Specjalnie dla Was przygotowaliśmy programy które mogą się przydać. Może jesteś po restarcie systemu? dla tego łatwiej wszystko mieć w jednym miejscu. Wszystkie podane programy instalujecie na własne ryzyko. Nie odpowiadamy za ewentualne zniszczenie sprzętu bądź niepoprawne funkcjonowanie systemu. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć jak konkretny komputer zachowa się po ewentualnej instalacji.
- dl fldigi – program do dekodowania telimetri przesyłanej za pomocą RTTY. (pobierz program)
- SDRsharp – program do nasłuchu z wykorzystaniem sprzętowego SDRa (pobierz program)
- zadig - program do podmieniania sterowników dla naszego SDRa (pobierz program)
- HDSDR – program pozwalający nasłuchiwać wykorzystując sprzętowy SDR (pobierz program)
- ExtIO_RTL plik do programu HDSDR wystarczy go przekopiować do głównego katalogu programu. Plik pozwala na regulację czułości i nastaw naszego SDRa (pobierz program)
- VB-CABLE Virtual Audio – za jego pomocą możemy przekazać dźwięk bezpośrednio do innego programu by ten mógł dekodować dane bez zakłóceń z otoczenia. (pobierz program)
- Qtmm AFSK1200 Decoder – do dekodowania danych APRS i przesyłanie ich na serwer (pobierz program)
- RS41 Tracker – program do dekodowania sond rs41. Dzięki odczytanym danym możemy zobaczyć gdzie aktualnie znajduje się sonda. Odczytać dane o wznoszeniu lub opadaniu czy nawet dane z czujników. (pobierz program)
- STM32 Virtual COM Drivers 64bit wirtualny port wraz ze sterownikami (pobierz program)
- Orbitron – tej pozycji nie mogło zabraknąć w tym zestawieniu. Jeśli planujecie nasłuchiwać ISS lub NOAA ten program bardzo usprawni Wam pracę. Współpracuje z programem HDSDR., który został już wcześniej wymieniony. Przez odpowiednią konfigurację pozwala na zmianę częstotliwości wykorzystując efekt Dopplera. Dzięki temu idealnie dobiera częstotliwość do sygnału. Przed nasłuchem warto też podmienić ręcznie plik TTL kopiując dane we strony https://www.space-track.org/#recent (wymagane założenia konta). (pobierz program)
- WXtoImg – to pogram do odczytu obrazów wysyłanych przez satelity pogodowe NOAA. Dzięki niemu w czasie rzeczywistym możecie zobaczyć jak wygląda fragment naszego globu. Wymagane jest podanie klucza licencyjnego oczywiście w podanym linku możecie go dostać. Wymaga budowy odpowiedniej anteny. Na V-dipolu też można już coś odczytać 😉 (pobierz program)